آب نطلبیده


امروز داشتم خبرها رو بررسی میکردم، دیدم مطلبی در خصوص مثبت اندیشیدن شاید زیادی منتشر شده که برخی موافق و برخی مخالف آن بودند. زیاد کاری با درست یا غلطش ندارم ولی یک چیز را خودم تجربه کرده ام که آن را قبلا هم آن را در یکی از پستهایم نوشته ام. برخی چیزها را من همیشه میدیدم و الان هم جلوی چشمم هست، باور دارم تا به خودت باور نداشته باشی که میتوانی کاری را انجام دهی قطعا نمیتوانی آن را انجام دهی. اگر برای هدفی قدمی برداشتی باید باور داشته باشی که آن را انجام میدهی، حتی بالاتر از آن ، آن هدف را انجام شده ببینی. همینطور برای آنچه در زندگی بخواهی، اگر خودت را لایق زندگی که با معیارهای خودت خوب است ندانی، هرگز هم به آن جایگاه نمیتوانی برسی، چون اساسا خودت را لایق آن نمیدانی. برای هر چیزی در زندگی باید آن باور در تو وجود داشته باشد.هیچ فردی در دنیا نیست که توانسته باشد حرکتی بزرگ انجام دهد صرفا برای خودش یا برای عده ای یا برای همه دنیا جز اینکه باور داشته باشد، پشتکار داشته باشد و جز هدفش به چیزی نیندیشد. مگر میشود انیشتین بدون هدف و بدون پشتکار و صرفا اتفاقی فرمول نسبیت را به جهان معرفی کند و دنیا را متحول کند. یا یک فرد بازاری بدون تلاش و بدون هدف و همینطور الکی الکی شعباتش زیاد شود و درآمدش بیشتر. حتی اگر فردی از امتیازات خاص هم بهره مند باشد بدون اینکه از روابطش استفاده کند و برای رسیدن به به هدفی تلاش نکند، همینطور الکی نمیتواند موفق شود. حتی یک نفر که کارش مواد فروشی هست و فرض کنید سردسته یک کارتل مواد مخدر نمیتواند اتفاقی چنین جایگاهی را داشته باشد. همه این موارد را گفتم که عرض کنم هیچ چیز که بتواند سر و صدایی به پا کند توسط یک فرد ضعیف به وجود نمی آید. داشتن پشتکار و باز هم تاکید میکنم باور به هدف بالاترین دارایی یک فرد است. این خیلی طبیعی هست که شما کاری را برای کشورت انجام دهی ، برای مردمت انجام دهی و این کارها به مذاق بعضی ها خوش نیاید. در دنیا چقدر و چند تا آدم داشتیم که منفور عده ای بوده اند و محبوب عده ای. هیچ کدام فرد ضعیفی نبودند. حتی صدام با همه پست فطرتیش از یک جا شروع کرد و بعد به قدرت رسید و بعد اعدام شد. یا نلسون ماندلا چقدر تلاش کرد و بر علیه رژیم آپارتاید جنگید، چقدر زندان رفت و جان کند تا توانست رهبر یک انقلاب شود و نامش جاودان.

کل حرفم این است، اگر مثبت اندیشی را کسی کسب و کارش کرد، خودش هم هدفی دارد و خودش شاید به هدفش که با دادن انرژی مثبت به بقیه کاسبی کند برسد، ولی شاید آنهایی که برای تفکر او پول میدهند هیچ وقت به جایی نرسند، انسان خودش باید باور داشته باشد. که میتواند تغییری ایجاد کند، بعد این قبیل پکیج ها و صحبت های انگیزشی هم به او کمک میکنند که در راهش استوار باشد، وگرنه این حرف های انگیزشی فقط یک مسکن است نه بیشتر.

یادم رفت این را بگویم، از دیروز مرتب در ذهنم آب البالو و مزه ترشش بود، این دل و آن دل میکردم که آب البالو برای خودم سفارش دهم، خیلی اتفاقی یکی از همکارانم به اتاقم آمد و گفت چای آلبالو میل دارید، ناگهان یادم آمد که چقدر برای این مزه آلبالو از دیروز دلم تنگ شده بود. الان هم چای آلبالویم را خوردم.

بالاخره یک انرژی در دنیا جاری است و آدمی به همان سمت جذب میشود که میخواهد و جریانات مثبت هم به سمت افراد منفی نگر هرگز جذب نمیشوند. من هم تلاش میکنم، هم مثبت فکر کنم ، هم مثبت عمل کنم. بعد از مرگم مشخص میشود چقدر موفق بودم. ولی اگر مراد نیابم به قدر وسع که میتوانم بکوشم.

1 دیدگاه

  • درود بر شما
    عالی بود
    راستی قطعا میدونید که خواسته‌های شکمی از هر خواسته‌ی دیگه‌ای زودتر برآورده میشن، چون اون شخص وقتی چیزی رو هوس میکنه، از ته دلش و با تمام وجودش درخواست میکنه، برای همین زود برآورده میشه و میگن هر وقت یک آرزوی شکمی دارید، سریع چندتا از خواسته‌های مهم‌تون رو هم پشتش بگید. چون با ارتعاش اون خواسته شکمی هم فرکانس میشه 😍😍😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *