بیسوادی


شاید تصویری را از افغانستان دیده اید که موقع هجوم طالبان، مردم بهم به بانکها هجوم بردند که دارایی های خود را از بانک خارج کنند. حق داشتند، مشخص نیست طالبان چه سیاستی را در قبال دارایی مالی شهروندان افغانستان خواهد داشت، حتی اگر همه چیز به روال عادی برگردد همه حق دارند این نگرانی را داشته باشند. کریپتو کارنسی ها از نگاه آینده پژوهی هم پول آینده انسانها هستند. تکنولوژی که دیر یا زود همه خواهند پذیرفت، و ویژگی غیر متمرکز بودن آنها باعث میشود اگر طالبان ها به جای دیگری حمله کردند مردم آنجا از بابت دارایی شان خیالشان راحت تر باشد،تازه کمی بیشتر از یک دهه از ظهور کریپتو کارنسی ها گذشته است و در این مدت به خوبی توانسته اند نشان دهند که آینده از آن آنهاست.

سرعت انتقال و همچنین کارمزد بسیار پایین نسبت به حواله های بانکی، همگی باعث میشود بانکهای بزرگ تصمیم بگیرند که با با روی باز به استقبال این تکنولوژی بروند و خود را با آن وفق دهند و یا شدیدا با آن مقابله کنند. همین اتفاق در خصوص دولت ها هم می افتد. دولت هایی که به دلیل بیسوادی با آن مبارزه می کنند و دولت هایی که میدانند یک فرصت به وجود آمده است، و سعی میکنند با این تکنولوژی همراه شوند و از قافله عقب نمانند.

کریپتوکارنسی ها برای همه دنیا یک فرصت و یک تهدید هستند، فرصت برای کسانی که آنها را میپذیرند و آماده تغییر هستند و تهدید برای افرادی که همچنان رویشان را برمیگرداند و علیه آن صحبت میکنند. آنقدر کورکورانه صحبت میکنند که دلیلش را فقط بیسوادی میدانم. وقتی صحبت از سواد میشود عده ای صرفا مدرک دانشگاهی را ملاک قرار میدهند درصورتیکه ممکن است شما بیست سال پیش از بهترین دانشگاه ایران یا دنیا هم فارغ التحصیل شده باشی آن هم با مدرک دکترا، ولی در این بیست سال هیچ مطالعه ای نداشته ای و همیشه دکتر خطابت کرده اند در صورتیکه علم تو را امروز شاید یک دانش آموز پانزده ساله هم داشته باشد. بروز رسانی علم بسیار مهم تر از گرفتن مدرک است. درد ما در کشور هم امروز از دست افرادی است که سواد ندارند با اینکه مدرک دکترا دارند. سواد ندارند ولی درباره همه چیز نظر میدهند. سواد ندارد ولی خود را انقلابی میدانند. یک فرد انقلابی که دلش برای کشورش میتپد و همیشه نگران نفوذ استکبار است قبل از هرچیزی باید بداند که اسکتبار دیگر به روش قدیمی و با توپ و تانک حمله نمیکند، از روشهای نوین استفاده میکند، هک میکند. نفوذ انجام میدهد. و ما هم باید در برابرش از همان روش ها استفاده کنیم. از تکنولوژی استفاده کنیم که میدانیم آینده جهان از آن اوست. اگر امروز با کریپتو کارنسی ها جنگیدیم دقیقا مثل این است که در بین دشمن محاصره شده ایم و کسی میخواهد به ما آب برساند ولی خودمان او را میزنیم. و مشک آبش را هم به دست دشمن می اندازیم. کریپتوکارنسی ها یک فرصت هستند ، هم از بعد آینده پژوهی که دنیا را در بر خواهند گرفت و هم از بعدی مراودات مالی کلان برای کشورمان که تحت شدیدترین تحریمها قرار گرفته است.همه ما دلسوز منافع ملی و تمامیت ارضی و اقتدار کشورمان هستیم، بیایید دستهایمان را به هم بدهیم تا بتوانیم قدمی هرچند کوچک برای کشورمان و در راستای ارزشهایمان برداریم

یا علی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *