شاپرک، بانک مرکزی ، قانونگزار


از برخی از دوستان فعال در حوطه رمزارزها شنیده ام که امروز در شاپرک جلسه ای بوده و حضرات تصمیم گرفته اند که فشار را بر فعالین حوزه رمزارز بیشتر کنند و حتی درگاههای پرداخت آنها را هم ببندند.

بله ظاهرا  طی ده روز آینده قرار است درگاههای رمز ارزها را ببندید

همین الان هم هیچ کدام از صرافی های تبادل رمز ارز درگاه پرداخت مستقیمی از بانکها ندارند، و از طریق پرداختیاری ها عملیات پرداخت ریالی خود را انجام میدهند.

دیشب مشاور رییس مجلس آقای قربان زاده میفرمایند هفته آینده در مجلس جلساتی برای رگولاتوری این حوزه در دستور کار است، و شاپرک  و بانک مرکزی امروز تلاش میکند با سیاست فشار حداکثری راه بر کسب کارها و مردم ببندد.

چقدر کارهایی که انجام میدهید شبیه به کارهای دشمنان قسم خورده مان است، چقدر ژست انقلابی میگیرید و ترامپی رفتار میکنید. مینویسم که بماند هیچ راه گریزی از تکنولوژی نیست، تکنولوژی همیشه پیشتاز بوده است، درگاههای پرداخت بسته شود یا نشود با زور و چماق و بگیر و ببند نمیتوان جلوی یک تکنولوژی ایستاد، مردم بالاخره معاملات خودشان را انجام میدهند. الان که مجلس روی خوش نشان میدهد و از فعالان رمز ارزی برای جلسه دعوت میکند شما میخواهید کاسه داغتر از آش شوید. از آن طرف آمریکا بدنبال کیف پول های ایرانی بگردد و ازین طرف هم شما راه را بر ما ببندید. چه نصیب ایران میشود؟ چه نصیب انقلاب و اقتصاد میشود؟

جز این است که کار را برای دشمنان راحتتر کردید و مامور اجرای احکام دشمنان قسم خورده ما شده اید. آمریکا و هم قسمانش بیشتر از تصمیم شما خوشحال میشوند تا هر نهاد داخلی دیگری.

حال که میخواهید چماق باشید، خطراتش را هم حتما میدانید، کلاهبرداری بیشتر میشود، شرکت هایی که تلاش کرده اند در این فضای خاکستری با شفاف ترین حالت کار کنند را دلسرد میکنید، شما جلوی معاملات را نمیتوانید بگیرید فقط بدانید فیشینگ زیاد خواهد شد، افرادی که زیرزمینی کار میکنند به روی زمین می آیند و علنا کلاهبرداری میکنند. چون مردم به دنبال سایتهایی خواهند بود که درگاه دارند و راه جولان را برای فیشینگ کارها باز خواهید کرد. جناب پلیس فتا، برادران دادگستری و قوه قضاییه بدانید که این کار خودزنی است، با این کارها نه مشکلی حل میشود و نه حجم معاملات را کاهش خواهید داد. حال که مجلس روی خوش نشان داده از آن استقبال کنید نه مقابله. هدف همه باید یکی باشد، رودر روی هم ایستادن راه نجات نیست.  بارها گفتیم و باز هم میگویم راه حل مساله رمزارزها تعامل است، تعامل بین بانک مرکزی، مجلس، دولت و فعالان این حوزه. . ما دستمان را با خلوص و به گرمی به سمت شما دراز میکنیم، دستمان را پس نزنید.

نظر پاک مرا دشمن اگر طعنه زند

دامن دوست بحمدالله از آن پاکترست

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *