قلندر


حضرت حافظ نیک میفرماید که

هزار نکته باریکتر ز مو این جاست

نه هر که سر بتراشد قلندری داند

چه بسیارند افرادی که سر میتراشند و ادعای قلندری میکنند، ادعا میکنند در موضوعی تخصص دارند ولی وقت عمل از توهماتشان میگویند و کارهایی که هرگز انجام نداده اند.

رزومه هر شخص تنها میتواند یک دید کلی از یک فرد به شما بدهد، هویت فرد موقعی آشکار میشود که رودر رو با او حرف میزنید، بعضی ها خوب حرف میزنند ولی در عمل هیچ. و گاهی هم افرادی هستند که شاید خوب نتواندد حرف بزنند ولی دنیایی از دانش هستند و میتوانند یک قلندر واقعی شوند، فقط قدری وقت میخواهند و همراهی و همدلی از سمت شما.

حداقل ما در فضا های استارتاپی و کسب و کارهای آنلاین بهتر میتوانیم مکانیز را پیاده سازی کنیم که قلندرهای بیشتر به تنه اصلی این اکوسیستم اضافه شود و خیر و برکت آن به همه جامعه برسد.

برای اینکه در دنیا تغییری ایجاد کنیم نیاز به قلندرهای واقعی داریم، تعاریف مختلفی برای کلمه قلندر در واژه نامه ها آمده است ولی بصورت کلی اگر به  کسب و کار تعمیمش دهم قلندرها افرادی هستند که دل از همه چیز بریده اند، دلشان به سیب های کرم زده زیر درخت خوش نیست و بهترین ها را برای خود و خلق خدا میخواهند و با همه وجود تلاش میکنند خیرشان به افراد بیشتری برسد.و از خوشحالی دیگران خوشحال میشوند. چون هدفی که دارند بسیار والاتر از کسب ثروت و شهرت هست. درهای بیزنسهایتان را به روی قلندرها باز کنید و تلاش کنید جذبشان کنید.  کشور ما الان نیاز به قلندر دارد، قلندرهای واقعی نه فقط کسانی که سر تراشیده اند مثل خیلی از افرادی که میشناسید.

یا علی

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *