میخانه


یک بیت از صادق سرمد این بیت است
میخانه اگر ساقی صاحب نظری داشت
می خواری و مستی راه و رسم دگری داشت
مرحوم سرمد اشعارش مرا به یاد حضرت حافظ می اندازد.
این بیت یک درس مدیریتی است به نظر من هر جا مشکلی وجود دارد از بالا به پایین است.
مثال عالی زدند اگر میخانه ساقی صاحبنظری داشت، میدانس حد هر کس چقدر است، دیگر کسی بدمستی نمیکرد، دیگری با سلقمه زدن رفیقش می بیشتری طلب نمیکرد، حواسش بود همه خورده باشند، ولی کش بیشتر از حدش نخورد.
در یک‌ سازمان در هر اندازه ای که باشد، اگر‌مدیریت صاحبنظری داشته باشد، هرگز اجازه به خود اجازه نمیدهد سازمانش ویران شود، و مشکلات را قبل ازینکه دامنگیر شوند حل میکرد، زیرا که اگر اتفاقی در سازمانش بیفتد سود با زیانش قبل از هرکس برای اوست، او شخصی است که باید به هییت مدیره گزارش دهد، پس هیچ کس تیشه به ریشه خود نمیزند،اگر کسی را دیدید که عامدانه به سازمانش ضربه میزند،ناآگاه است. عامدانه این کار را نمیکند.شما در مقام مدیرعامل بسیار مهم است که مشکلات را حل و فصل کنید، یا خودتان میتوانید یا فردی دیگر را به کار میگیرید که اگر درحد به کار گرفتن گرفتن دیگری نیستید،سمت شما اشتباه است. سریعتر جایتان را با دیگری عوض کنید، چون اگر ناآگاهانه ریشه خود را بزنید، در نهایت شما خشک میشوید. حواستان باشد چوب و چماق و تیشه را کجا میزنید.
این یکی از مشکلاتی است که به نظر من الان دامن گیر کشور ماست، یعنی مسولینی در راس داریم که میدانند کشور خودشان است و دلشان برای کشورشان میسوزد، ریشه اش را میشناسید و نه خود به ریشه اش تیشه میزد نه تا حد توانش اجازه ضربه زدن به را به دیگران میداد، ولی متاسفانه عده ای انقلاب نما خود را در سمت های مختلف جا کرده اند و فکرشان فقط منافع خودشان است، و خود را به به انقلابیون نزدیک کرده اند، بعضی ازین مشاورین حتی در ایران نیستند ولی ادعایشان ایران است.
پر واضح است فردی که شرایطش با تو و عوام هم فکر تر است بهتر میتواند شرایط تو را درک کند.
عده ای هم در انتهای ریشه هستند، عموما مسولین اصلی صدایشان را نمیشوند و به واسطه همان مشاورین« صدایشان را به آن گونه که خودش چیزی گیرش آید، تغییر میدهند و آن مسول هم ناخواسته نا عامدانه تاییدش میکند، غافل ازینکه تاییدی که انجام داده یا امضایش کرد ، دارد ریشه های جوان و پر انرژی اش را زده است.
حال اینجا جایی است که ما ریشه های انتهایی و پرتوان با تیمی قوی که در خدمت کشور است فریادمان را میزنیم تا این بار بدون فیلتر صدایمان به گوش شما مسولین در راس انقلاب بشنوید.
مسولین انقلابی سه قوا ، ماییم، عده ای که سالهاست برای اقتصاد کشورمان میجنگیم.
ماییم که بواسطه فعالیتهایمان آمریکا یا تحریممان کرد یا زندانی مان کرد یا برایمان پرونده ساخت یا هنوز نمیدانیم پرونده ای داریم یا نداریم.
ماییم، ما ، لطفا بایتسید گوش بدهید ما ما در حوزه رمز ارزها برای کشورمان میجنگیم، برادر با شمایم نمیگذارند صدایم مستقیم به شما برسد، لطفا لحظه ای دیگربایستید، ما هرچه کردیم برای کشور بوده، ولی حالا میخواهند قطعمان کنند، لطفا نگذارید تصمیمات شتاب زده ما را قطع کنیید، مسول مسول تا نرفته ای فقط این جمله را هم گوش بده، مسول عزیز ما همه جوره پای کاریم، آماده تعامل و صحبت لاقل تا کاملا موضوع حل نشده فعالیت های ما را محدود نکنید تند تند میگم بشونید، برادریمان رابهتان ثابت میکنیم فقط به ما دستور دهید ما در خدمتتان حاضر شویم و اگر قانع نشدید دستور به اعداممان دهید. همین عرضم تمام شد، لطفا چند ده هزار نفر را بیکار نکنید،و ملتی را اسیر دست کلاهبرداران، یک کلام میخواهند تیشه به ریشه مان بزنندو دشمن شادمان کنید. لطفا اجازه اقدام ضربتی ندهیدبه ما بگویید تا به محضرتان حاضر شویم.
دیروز عید بود اگر نا اینجای حرفم به گوشتان رسیده است عیدتان مبارک، ممنون که به ما توجه کردید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *