همساده


همسایه

همسایه مان فارغ شده است،پنج قلو زاییده، یکی از یکی خشگلتر و بانمک تر.من که سعی میکردم همیشه سفر برم. مدت زیادی بخاظر کروناکمتر سفر کنم. پدر و مادرشان قبلا همینحا زندگی میکردن. پدرشان نیست. نمیدانم رهایشان کرده است یا اتفاقی برایش افتاده یا روش زندگی شان همین است.چشمهای توله گربه ها به هم جشبیده بودند زنان همسایه کمک کردند و چشمهایشان را با سرو دارو شستشو دادند. برایشان غذا تهیه کردیم. مادرشان حسابی لاغر شده است. سعی میکنم با غذاهای مقوی انرژی اش به او برگردد تا بتوانند به بچه هایش رسیدگی کند. غریبه نزدیک میشود با صدایی خاص از آنها میخواهد که دور شود ولی با همسایگانش مهربان است و میداند برای کمک آمده اند.مادر است دیگر.دلش برای بچه هایش میتپد و هر کدام فاصله میگیرند از خانه به سرعت به دنبالش میرود و از پشت گردن به دندان میگیردشان و به محل امن خودشان که زیر درختی است میبرد. گربه ها موجودات نازنینی هستند، گربه ها خود را سلطان خانه میدانند.قلمرو دارند و کسی حق ندارد وارد قلمروشان شوند،اگر گربه قدرتمند تری در قلمرشان باشد به جایی میروند که خودشان باشند. گربه ها سلطان خانه هست ما یک گربه در خانه داریم که اسمش هم “گربه” است،

ایشان هم جناب گربه هستند:

آقای گربه
آقای گربه

الان که اینجا هستم بسیار دلم برایش تنگ شده است، گربه در یک تعمیرگاه زندانی بود، وقتی همسرم ماشینش را برای تعمیر برده بود صدای زجه هایش را شنیده بود با پرداخت هزینه و با زور و تهدید گربه را از آن فرد خریده بود، الان بیش از یکسال است با ما زندگی میکند، گربه که خیلی ها فکر میکنند مهربان نیستند، موجوداتی هستند سراسر عشق. سراسر مهربانی. ناز کردن و ادا در آوردنشان شبیه اصیل زاده ها است و نمیتوانی آنها را با هیچ حیوان خانگی مقایسه کنی.همه حیوانات همسایگان ما هستند، به آنها بها بدهیم و برایشان هزینه کنیم.گربه ها عشق خالص هستند. این مادر تازه وضع حمل کرده هم به رسیدگی نیاز دارد هم خوراک کافی باید برای خودش و فرزندانش تامین کنیم و هم آن احساس امنیت را.دارم همه تلاشم رو با دوستانم که با ما هستند و همسایگان انجام میدهیم که شرایط بهتری یرایشان فراهم کنیم. ما در نیک اندیش همیشه تلاش کرده ایم از محیط زیست حمایت کنیم و تا در حد توان بتوانیم شرایط زندگی بهتری برای حیات وحش فراهم کنیم، سفر یه چابهار یک سفر فوق العاده تاثیر گذار برای من بود، دلیل عمده اش آشنایی با مردمان بسیار خونگرم آن منطقه از کشور و همینطور دیدن گاندوهای ایرانی و آقا شجره که از زندگی اش برای نگهداری از تمساح های پوزه کوتاه ایرانی گذشته بود.

تمساح های پوره کوتاه ایرانی(گاندو)
تمساح های پوره کوتاه ایرانی(گاندو)

ما هم در حد توانمان همیشه تلاش میکنیم به این حیوانان کمک کنیم تا بتوانند در زیستگاه طبیعی خودشان باشند.دوستی باحیوانات لطف و صفایی دیگر دارد، کارما در جهان جاریست و بدون انتظار اگر کمکشان کنی بدون حد و مرز نشانش را در زندگی تان خواهید دید.

آشنایی با حیوانات و حتی زندگی کردن با آنها دنیایت را عوض میکند، اگر بین فرصت به تو داده تو انتخاب شده ای. با همه وجودت به حیوانات عشق بورز.

چون قرین شد عشق او با جان‌ها

مو به مو صاحب قرانی می‌کند

ارمغان‌های غریب آورده است

قسمت آن ارمغانی می‌کند

هر که می‌بندد ره عشاق را

جاهلی و قلتبانی می‌کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *