کارزار


یک هفته از نامه رییس مجلس دکتر قالیباف به بانک مرکزی میگذرد، یک هفته پر از چالش برای همه فعالین حوزه رمزارزها چه افرادی که کسب و کارشان در این حوزه است و چه مردم عادی که میخواهند در فضایی بدون استرس از حق طبیعیشان که همان تکنولوژی هست استفاده کنند. کسب و کارهایی که برای عقب نماندن کشورشان از دنیا پی همه مشکلات را به تنشان مالیده اند و با همه وجود آنچه داشته اند را برای خدمت به اقتصاد و نظامشان فدا کرده اند، همانهایی که سالهاست پله های بانک مرکزی و سایر نهاد ها را بالا و پایین میروند تا بگویند هدفمان خدمت است، همانهایی که سالهاست طرح پیشنهادی برای بانک مرکزی میفرستند و هیچ بهایی به آنها داده نمیشود و وقتی قانونی برایشان تصویب نشده به فرمان رهبرشان آتش به اختیار در جنگ اقتصادی که علیه کشورشان بوده شرکت کرده اند. آب گل آلود شد ، چون فضا خاکستری بود، جنگ بالا گرفت، عده ای هم ازین آب گل آلود ماهی گرفتند و می گیرند، چه از سمت کسب و کارها و چه مسولینی در لباس انقلابی و باطنی ضد انقلابی، چه از سمت شیطان بزرگ آمریکا که هرچه توانست برای محدود کردن فعالیت های اقتصادی کشورمان کرد. برخی ازین فعالیت ها از کنترل نهادهای مسول ما خارج بود، مثل تحریم شدن یا تحت تعقیب قرار گرفتن فعالین این حوزه توسط آمریکا. و برخی اعمال هم متاسفانه از عدم آگاهی مسولین بالا مرتبه و دادن سرنخ های غلط به آنها اتفاق افتاد. هر چه بود به اینجا رسیدیم، به جایی که نهادهای اطلاعاتی ما هم دیدند نمیتوانند منتظر قانون باشند و حداقل فعالیت برخی برایشان آشکار شد که در خلاف مواضع کشور است و کلاهبرداری دارد علنا اتفاق می افتد، همان کلاهبرداری هایی که ما و هر آنکس که هدفش کار شرافتمندانه و خدمت بود خطرش را گوشزد کرده بودیم، الحمدلله که وارد عمل شدند تا سره و ناسره با هم در نیامیزد.

ولی چه بر سر ما آمده در این هفته، صدایمان را بلندتر کردیم، فریاد مظلومییتمان را به گوش مجلس رساندیم، مجلس با ما جلسه گذاشت، چند بار، و احساسی بر ما مستولی شد که انگار یک نهاد دارد ما را میفهمد، من حقوقدان نیستم ، قانون های بین نهادها را هم خوب نمیدانم، ولی فکر کنم مجلس و نمایندگان محترمش بالاترین نهاد قانونگذاری هستند که در این صورت خوشحالم که صدایمان را شنیده اند و چند بار از ما و در گروه های مختلف خواستید خدمتشان برسیم، امروز خبری را خواندم که رییس کمسیون اقتصادی مجلس دکتر محمدرضا پورابراهیمی در طی یک مصاحبه با خبرگزاری فارس همان حرفهای ما را زده اند که “برخورد سلبی و ممنوع کردن فعالیت مجموعه های ایرانی حوزه رمزارز که علاقمند به ساماندهی و قبول نظارت هستند، منجر به روی آوردن آنها به فعالیت زیرزمینی و اصطلاحا سیاه خواهد شد.وی افزود: درخواست ما از بانک مرکزی این بود که این موضوع رها شده است و نگرانی جدی است و باید توضیح دهند که در طول سال‌های اخیر درباره سایت‌هایی که رسما از طریق درگاه‌های پرداخت جمهوری اسلامی ایران که زیر نظر PSD ها و دارای مجوز بانک مرکزی بودند، چه نظارتی انجام داده اند؟” چه خبر خوبی.

ما گفتیم خسته ایم ولی نا امید نه . میخزیم ولی مشکلات را حل میکنیم. همه ما فعالین این اکوسیستم ضربه شدیدی خوردیم، دستگیری آن فرد بخاطر فعالیت غیرقانونی اش و همینطور این نامه نگاری ها باعث شده، بیشتر مشتریهای ما تا همین الان هم نگرانی هایی برایشان ایجاد شود و اقدام به خروج دارایی های دیجیتالشان کرده اند، مقصدشان را هم دیدیم پلتفرم های خارجی هست. تلفن های ما مدام زنگ میخورد و مردمی که نگران هستند که چه بر سر دارایی شان می آید یا اگر از ما خرید کنند آیا خلافی مرتکب شده اند یا خیر، مردم نگرانند و ما هم به آنها حق میدهیم. از همین دیروز که یک کارزار برای جمع کردن امضا به راه افتاده است بیش از پنجاه هزار نفر آن را امضا کرده اند و از جریان رمزارزها و تعویق بستن درگاهها حمایت کرده اند، از شما هم دعوت میکنیم حمایت کنید،عجولانه برخورد نکنید.

ما قبلا هم این هشدار را به مجلس محترم و بانک مرکزی داده بودیم و باز هم میگوییم، درصورت ادامه این شرایط و از آن بدتر اگر درگاه ها را مسدود کنید دیگر فرصتی پیش نخواهد آمد که بتوانیم آن را مدیریت کنیم،لطفا به فکر انقلاب و ایران اسلامیان باشید، بدانید الان باید کمک کنید، رمزارزها دیگر یک شوخی نیست که فقط از آن بگذریم. مردم آن را معامله میکنند، چه در OTC ها و چه در صرافی های رمز ارزها. بگذارید این سرمایه ها همینجا بمانند، بگذارید در ایران بمانند، جایی که لاقل میدانید ما همینجا هستیم. از خارج از ایران کنار ساحل مدیریتش نمیکنیم. همینجاییم ، احضار شویم یک ساعت دیگر در خدمت شما هستیم. ما انتظار تعامل داریم نه برخورد قهری و تقابل. رمزارزها یک فرصت است

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *