ایرانمان


از زوایای مختلفی میتوان به مملکت فعلیمان و وضعیت کنونیمان نگاه کرد، هم میتوان گفت چون میخواهیم روی پای خودمان بایستیم مصداق این است که داریم چرخ را از ابتدا اختراع میکنیم و هم میتوانیم بگوییم دستاوردهایی که در زمینه های علمی هرچند به نسبت دستاوردهای دنیا کم باشد ولی متعلق به خودمان است، احتمال بروز جنگ و ویرانی همیشه هست و هرچقدر وابسته تر به دولت هایی باشی که نابرادریشان را قبلا ثابت کرده اند، آسیب پذیر تر هستی و مطیع تر. پس در یک شرایط عاقلانه اگر بتوانیم خودمان داشت و برداشت کنیم میتوانیم مقابل زورگویی غربیها و آمریکا و هر آنکه خیر ما را نمیخواهد بایستیم. در مقام مدیر یک شرکت کوچک میگویم وقتی بار مسولیت روی دوشت باشد، و توان اجرا در دستت ، بایدها و نبایدهای زیادی را باید رعایت کنی که شرکتت رشد کند و ممکن است حتی بصورت مقطعی دچار افت شوی یا حتی اصلا از بین بروی. حال در سطح یک کشور و یک مملکت بزرگ اسلامی خودت را تصور کن ، کار سختی است، تصور کن بیشتر قدرتهای جهان علیه تو باشند چون تو نمیخواهی باج بدهی ، اسلام ستیزی میکنند ، غرب زدگی را رواج میدهند حتی داروهای پزشکی را در زمان نیاز از تو دریغ میکنند و آنگاه عده ای فکر میکنند دوستی با آمریکا کلید مشکل است. یا وقتی تلاش میکنی واکسن را خودت بسازی به سخره میگیرنت. شبکه های اجتماعی را کنترل میکنند و دلارهای نفتی و غیر نفتی شان را به پای دشمنی با تو میریزند. این وسط یک عده از پشت خنجرشان را در کمرت فرو میکنند، اطلاعات سری کشورت را میفروشند به پول. مسولینی داری که بجای خدمت خیانت میکنند و کانادا را با بهشت عوض میکنند. تو میمانی و این همه افکار . آری براحتی میتوانی بنشینی و با حضرات غربی چای بنوشی و قدرتت را حفظ کنی ، مثل کاری که برخی از کشورهای همسایه میکنند، ولی تو میخواهی عزت و اقتدار کشورت را حفظ کنی کار سختی است، جنگ با دشمنان داخلی و خارجی. تو یک نظام هستی با افرادی که هنوز به انقلابی که کردند تعهد دارند ولی بین آنها قطعا افرادی هم هستند با شرایطی که گفتم و پول را با همه چیز عوض میکنند و امان از دست آنها.

رهبر انقلاب طی نطق چند روز پیششان در روز قدس بیاناتی ایراد کردند که به اشاره به یک جمله اش بسنده میکنم “رشد خودآگاهی و امید در ملتهای مسلمان، رشد گرایش به شعارهای اسلامی، رشد علمی و استقلال‌طلبی و خوداتکایی در ملتها، نویدبخش آینده‌ای بهتر است”

آینده بهتر خواهد شد، اگر همه ما دست به دست هم دهیم، این بهتر شدن از بالا به پایین است، وقتی پاک را از ناپاک تمیز کنیم. و قوه قضاییه همان گونه که الان در حال پاکسازی است به این کارش ادامه دهد و حق را به حقدار برساند، وقتی همه نهادها و مسولین گوش به فرمان رهبرشان باشند و سره و ناسره درهم نشود. ذغدغه همه شود همان دغدغه ای که باید باشد یعنی تولید، حمایت و مانع زدایی.

جلسه بگذاریم برای مانع زدایی، جلسه بگذاریم برای حمایت از تولید، جلسه بگذاریم برای کمک به کسب و کارهای کوچک که میتواند به ایرانمان کمک کند و در این شرایط سخت گره از کار ملت باز کند. خودمان گره نشویم. خودمان به فکر منافع شخصیمان نباشیم. باور داشته باشیم اگر میخواهیم رو به جلو باشیم و زخم هایی که از دولتهای غربی خورده ایم را التیام بخشیم و این ما باشیم که اختیار امور خودمان را در دست میگیریم باید هم افزایی کنیم . قدر افرادی را بدانیم که مانده اند و برای آبادانی کشورشان همگام با شعار رهبرشان تلاش میکنند. راه روشن است. دست هم را بگیریم ، به هم پشت نکنیم، و در نهایت آینده بهتر است.

گاه گویم که بنالم ز پریشانی حالم

بازگویم که عیان است چه حاجت به بیانم

هیچم از دنیی و عقبی نبرد گوشه خاطر

که به دیدار تو شغل است و فراغ از دو جهانم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *