حق


چرا حق گرفتنی است، حضرت علی (ع) در فرازی از نهج البلاغه در خصوص “حق” میفرماید:«لاَیَمْنَعُ الضَّیْمَ الذَّلِیلُ! وَ لاَیُدْرَکُ الْحَقُّ إِلاّ بِالْجِدِّ».

افراد ضعیف و ناتوان، هرگز نمى توانند ستم را از خود دور کنند; و حق جز با تلاش و کوشش به دست نمى آید.

ازینکه جمله بسیار روشن است که برای احقاق حق خود باید تلاش کرد، با دست روی دست گذاشتن و منتظر بودن که چه میشود. در تمام طول تاریخ هم زمانیکه عده ای خواستند تغییری مثبت یا حتی منفی در جامعه انسانی شکل دهند بدون تلاش و کوشش و از خود گذشتگی این اتفاق نیفتاده است.

الان هم ما در حال رایزنی و حق ستانی هستیم، سالهاست در راه تکنولوژی هایی که هیچ کدام از قدرتهای کشور به آن وارد نشده اند، بهای های سنگینی داده ایم، فریاد زده ایم تکنولوژی و بهره مند شدن از آن حق ما است و حق مردم ما و حق کشور ما و حق انقلاب ماست. ما به ندای رهبرمان گوشی دادیم جایی که فرموده اند “حق گرفتنی است آن هم از گرگی مثل امریکا” ما همه تلاشمان را کردیم حق خود و کشورمان را از آمریکا بگیریم، حالا میخواهد تحریممان کند یا برایمان پرونده تشکیل دهد، به درک.

ما از اتفاقاتی که اخیرا در فضای کشور افتاده و مجلس و بانک مرکزی به آن ورود کرده اند استقبال میکنیم، اتفاقا خوشحالیم که این فضای خاکستری رو به روشنی میرود، خوشحالیم که بالاخره پایمان یا پای نمایندگان ما دارد به نهادهای تصمیم گیر و قانونگزار باز میشود. حرفمان هم یکی است ما دوست داریم این حوزه قانوگزاری شود و همه طوره از آن حمایت میکنیم ولی اینکه کناری بنشینیم تا تصمیم گیری شود و بعد به ما ابلاغ شود زیانش بسیار بیشتر از سودش است، رمز ارزها یک تکنولوژی هستند ، این تکنولوژی را ممکن است متخصصانی در نهاد های تصمیم گیر نیز یاد گرفته اند و حتی بهتر از ما میدانند، ولی هیچکدام تجربه ده ساله ما در ارتباط با مشتری و مردم را در خصوص این حوزه نمیدانند، ما استخوانمان شکسته است تا این بازار را به اینجا رسانده ایم که الان میخواهد دربارش تصمیم گیری شود و ما هم جزیی از این ساختار و بدنه حوزه کریپتوکارنسی ها در ایران هستیم ، و این را میخواهیم که از نظرات ما نیز در این خصوص استفاده کنند، و از هرگونه برخورد قهرآمیز و ناگهانی بدون مطالعه پرهیز نمایند. ما تمام و کمال در خدمت کشور و انقلابمان هستیم. کافی است بخواهید، ما میگوییم شدنی است، فقط شما هم بخواهید. همین.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *