خلوت دل


گوشی ام مدام صدا میدهد، صدای پیام، حوصله ندارم چکش کنم.حتما خبری است و یا ایرادی در ساختار، عمدا جواب نمیدهم تا خودشان فکری به حالش کنند. میخواهم مدتی را با خودم خلوت کنم، میخواهم قدری ورجه وورجه و شادی کنم.ازین حالت رسمی بیرون بیایم.چقدر وقت است فقط بین خانه و دفتر رفته ام و آمده ام بقدری که دیروز خانم سیار میگفت تو که آمارت را همه دارند یا خانه ای یا دفتر یا جلسه که حتی جای جلست را هم میدانیم. واقعا دوست دارم برای شخص خودم کاری کنم.اینقدر امروز و فردا کردم که دیگر حتی نمیدانم چه کنم. ولی ولوله اش در دلم افتاده و کاری خواهم کرد و بعد هم خواهم نوشت. امروز یکی از عکساهای قدیمی که در داشتم به بچه های جدیدالورود نشان میدادم، یک لحظه دیدم با اینکه بار روی دوشم بود ولی دارم میخندم
 
به منشا خنده ام فکر کردم، میدانستم اسباب کشی و کارگر حمال بودن کار سختی هنوز هم هست. ولی ته لبخندم دیدم از کاری که میکنم راضی هستم به این معنی که میدانستم الان شرایط باعث شده من این کارها را بکنم ولی من آینده ام را خواهم ساخت و یا در مسیرش قدم خواهم زد. الان دیگر توان آن مدل کار کردن را هم ندارم. ولی خوشحالم. خوشحالم که یک دوره ای، کارگری های متنوع را تجربه کردم. زندگی غول چموشی است، هرکار با تو میکند.سرت را به سنگ بزند با سر شکسته ادامه بده. ولی نگذار برنده شود.یک عده می آیند و هیچ نیستند یک سری خاطرت خلق میکنند که ما فلان کردیم بیسار کردیم و موفق شدیم و شروع به پکیج فروختن میکنن، هر چه از کسب و کارش میپرسی میبینی کلیات تحویلت میدهند و در واقع هنرشان همین تبلیغ خودشان است، هیچ نکرده اند، ملت هم سودای یک شبه پولدار شدن دارند و این پکیج ها را میخرند. و آخرش هیچ است. میبینند فروشندگانشان که گارانتی بازگشت وجه کرده بودند موقع بازگشت وجه غیبشان میزدند، ازین ها بسیار زیادند، هر جا خواهتید کار کنید و یا استادی در زمینه کسب و کار بگیرید مطمئن شوید سابقه و روزمه کاملی داشته باشد. کما اینکه آن افراد کمتر زمانشان را برای آموزش میگذارند و بیشتر وقتشان سرگرم کسب و کارهای خودشان است و حتی زمان کم می اوردند و برای هر ساعت مشاوره چندیدن میلیون طلب میکنند.خلاصه گول این موفق نما ها را نخوریدو جیبشان را پر نکنید. مزخرفاتی که در پکیج هایشان است براحتی و رایگان در اینترنت هست و فراوان.
بگذریم مهمترین عامل در موفقیت یه فرد یا شرکت باور داشتن به هدفها است، باور داشته باشید که در چه چشم اندازی حرکت میکنید و کار امروزتان در فردا چه تاثیری دارد. بسیار دیده ام افرادی که حتی مدیریت هم بلد نبودند ولی بواسطه همین هدفمند بودند به هر مشقتی بوده به هدفشان رسیده اند. فقط کم نیارید و با هر بالا و پایینی دامن خود را از دست ندهید .
همین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.