زنبوربی عسل


عموما عبارت زنبور بی عسل در مواقعی به کار برده میشود که بی کفایتی را بخواهیم نشان بدهیم. متاسفانه  از این زنبورهای بی عسل  در همه جاهستند، افرادی که نان انقلاب و نظام را میخورند و و خود را انقلابی میدانند، ولی بیش از آنکه بخواهند به فکر ملت و نظام  باشند به فکر خودشان هستند، بیشتر این موارد را موقعی دیده ام که فردی که در راس است مشاوران ناکارآمدی دارند، از فردی که در راس است انتظار نمیرود که نسبت به همه چیز احاظه داشته باشد، لذا نقش مساوران بسیار مهم است، چندین سال است ما و شرکتهایی امثال ما در حوزه رمز ارزها فعالیت میکنیم و همیشه گفته ایم برای استفاده بهینه ازین فرصت از دانش افراد نخبه و کسانی که جوانیشان را در این حوزه خرج کرده اند استفاده کنید ولی فریادمان به هیچ جا نرسیده است. گاهی حس میکنم ما اصلا وجود نداریم، یا بخش خصوصی صرفا در حرف جزو نظام اقتصادی است و ظاهرا زنبوران بی عسل ما هستیم.

من داد میزنم، من یک ایرانیم، من یک مسلمانم که سعی کرده ام طبق موازین و قوانین کشور فعالیت کنم، حقی را ناحق نکنم. ولی همیشه در ظاهر با گشاده رویی از من استقبال شده است و در عمل با ترش رویی. آیا من به عنوان یک کسب و کار که چند صد نفر در آن مشغول به فعالیت هستند و چندین خانواده به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم از آن ارتزاق میکنند حق ندارم وقتی چنین برخوردهای سلیقه ای میبینم داد بزنم، فریاد بزنم. از کسب و کارم دفاع کنم. همین الان صادقانه هرکس به فکر آینده خودش بوده از ایران رفته و آنهایی که مانده اند سودای ساختن داشته اند،وطنشان را ارجح میدانستند به پیشرفت شخصی خودشان.  دوست داشته اند بسازند و خیرشان به هموطنانشان برسد. ولی اگر همچنان این رفتارها ادامه پیدا کند باید به کجا شکایت بریم. مصوبه و دستور العمل و هرچه آنها بهتر میدانند را پشت سر هم تصویب میکنند که فعالیت استارتاپ ها رو محدودتر کنند و جا را برای جولان عده ای خاص بازتر.

برادر ما هم سالها تلاش کرده ایم و با همه بد و خوب کشورمان ساخته ایم، سینه مان را در برابر دشمنانمان سپر کرده ایم، به ندای رهبرمان که سالهاست در شعارهای سالانه شان دغدغه تولید و اقتصاد دارند را گوش داده ایم و فرمان بردار بوده ایم و حتی آتش به اختیار تلاش کرده ایم با دشمنانمان بجنگیم ، تا جایی که یا تحریممان کرده اند یا برایمان پرونده تشکیل داده اند. ما نیک فهمیده ایم که به آمریکا نمیتوان اعتماد کرد، به حرف غربی ها نمیتوان استناد کرد، ولی اینجا دیگر کشور خودمان است، سرمان هم بالای دار رود ، حداقل میدانیم براش کشور خودمان بوده است و در راه خدمت. ما صمیمانه از همه مسولینی که دلسوز نظام و انقلاب هستند مخصوصا ریاست محترم قوه قضاییه، ریاست محترم مجلس و ریاست محترم جمهور میخواهیم در حوزه رمز ارزها اجازه برخورد سلیقه ای و رانت بازی را ندهند و از دانش و تخصص افرادی که در این راه خون دل خورده اند استفاده کنند. زیرا که یک فرصت عالی با رفتارهای سلیقه ای میتواند به هیچ تبدیل شود و یک بازار زیر زمینی و غیر شفاف بوجود آید که نتیجه اش خسران برای مملکت و ملت خواهد بود.

در نهایت این نیز بگذرد، همانطور که هر تکنولوژی جدیدی بالاخره جای خودش را پیدا کرد و کسی نتوانست به جنگ دائم با آن ادامه دهد.

زنده باد شیخ اجل وقتی گفت

زنبور درشت بی مروت را گوی    باری چوعسل نمیدهی نیش مزن

یا علی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.