صدا


چیزی که من از موزیک درک‌میکنم درواقع این است یک موزیک ترکیبی از چندین ساز است، موسیقی و موزیک به ذات خودش زیباست اگر زیبا نواخته چشود، زیباییش چندین برابر می شود وقتی یا موزیک را زنده بشنوی یا با بلندگوهای خوب بشنوی یا در یک حالت خلصه و با بلندگوهای خوبی بشنوی اصلا فراتر از زیبا میشود، من تجربه ام را میگویم خلصه را تجربه کنید و بعد از موسیقی لذت ببرید، تفکیک تک تک صداها، شنیدن تک تک آواها، حسی که به تو میدهد انگار خودت در حال نواختنی، انگار خودت وسط یک کنسرت بزرگی و‌همه دارند برای تو‌ مینوازند، ذهنت خاموش میشود و فیلترهای گوش و‌مغزت فقط آن اصوات و فکرهایی را به وجودت انتقال میدهد که حالت را خوب میکند. هر کس برای دسترسی به خلصه راهی را دارد، برخی مراقبه میکنند، برخی به هیپنوتیزم روی می آورند و برخی با روشهای دیگر. هر راهی باشد که بتوانی به خلصه برسی ارزشش را دارد. مخصوصا مراقبه و خودهیپنوتیزمی ، اگر تنها هدفت فقط گوش دادن به موزیک باشد باز هم ارزشش را دارد.
خلصه یک دنیای متفاوت است، راه یافتن به آن برای بازهای اول شاید سخت باشد، ولی راهش را که یاد گرفتی، دلت برایش تنگ میشود. هرکس راه خودش را دارد، من هم راه خودم را.
اگر میدانید تکرارش کنید، اگر راهش را نمیدانید با مراقبه بیشتر آشنا شوید، امتحانش کنید. دنیای جدیدی به رویتان باز میشود، دنیایی که شاید حسرت بخورید کاش زودتر کشفش کرده بودید.
ساقی به نور باده برافروز جام ما
مطرب بگو که کار جهان شد به کام ما
ما در پیاله عکس رخ یار دیده‌ایم
ای بی‌خبر ز لذت شرب مدام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *