ظرفیت استکان


وقتی میکن بیشتر از ظرفیت به نفر استکانش رو پر نکن. نه فقط برای خودش میگن برای اطافیانش هم میگن. بدمستی اون فرد روی همه آدمهای جمع تاثیر داره. و کلا اون مجلس خراب میشه.عرضم این هست تزریق بیخود و بدون حساب کتاب به برخی از استارتاپ ها و بیزنس و یه شبه بالا اومدنشون همون پر کردن استکان بیش از ظرفیت هست، و کل اکوسیستم ترکشش رو میخورن. بعضی از این استارتاپ ها چند سال میان پول های زیادی رو جذب میکنن ادعای جذب مشتری خارجی هم میکنن بعد میگن استارتاپ بود دیگه نشد که بشه.

اولا تو بحث مشتری خارجی بدونیم که مشتری به راحتی به یک بیزنس ایران با این هجم تبلیغات منفی و جریمه هایی که آقای آمریکا در نظر گرفته کسی جرات نمیکنه به عنوان بیزنس ایرانی خدمت رسانی کنه اونایی هم که توی این شرایط سخت تونستن به خارجی ها خدمت بدن با هویت غیر ایرانی این کارو میکنن.

همه داریم توی این اکوسیستم با زحمت عرق میریزیم برای ایران ، برای سربلند کردن مملکتمون برای اقتصاد مقاومتی برای شاد کردن دل پیرمون.

امسال سالی هست که از مسولین خواستن مانع ها رو بزدایند من به عنوان شخصی که ده سال جون کندم از حق خودم میخوام استفاده کنم. مسولین، دولتی ها لطفا مانع زدایی کنید نگذارید باز استعدادها رو با کژرفتاری فراری بدیم یا با بیش از اندازه سیراب کردنشون انگیزه کار کردن رو ازشون بگیریم.

بازم میگم ما یه خانواده ایم؛ ما وطنیم، ما ایرانیم. ما دشمن هم نیستیم، دشمن ما سالهاس آشکارا خصومتش روآشکارا عربده میکشه و هزاران کیلومتر اون طرف دارده برای ما خظ و نشون میکشه. هوای هم، هوای برادر خواهرامون، هوای افرادی که برای ممکت تلاش میکنند رو داشته باشیم. مانع زدایی کنید ، ما آماده ایم برای همکاری و سربازی با تصمیمای شتاب زده دشمنامون رو شاد نکنیم و این همه جوان فعال و انقلابی رو مایوس و سرخورده.

“فهو حسبه”

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *