مزخرف کوین


درباره چرت و پرت کوین ها قبلا هم نوشته ام، متاسفانه بازار رمزارزها به سمتی رفته است که هر روز شاهد ارائه آشغال کوین جدید هستیم. این مزخرف کوین ها قطعا با هدف سود برای توسعه دهندگان آن به بازار آمده اند، و طبیعتا برای مردم منفعتی نخواهند داشت. مردم را سرگرم کاری مثل استخراج آن میکنند و بعد هم ممکن است سود اندکی عاید صاحبان توکن ها شود ولی نهایتا این کوین ها هیچ ارزشی نخواهند داشت.

چیزی که مشخص است قدرت رسانه ای پشت این کوین ها است، بطوریکه حسابی تبلیغ میکنند و مردم را تهییج میکنند که سرگرم استخراج آن با روشهای مسخره مثل رباتهایی که روی صفحه نمایش گوشی ضربه میزنن، شوند. بعضی هایشان هم در ظاهر موفق هستند و حتی میخواهند در صرافی های معتبر لیست شوند، هنوز که لیست شدنشان را ندیده ایم. از نظر بنده حتی اگر چنین اتفاقی بیفتند و سودی هم در لحظه عاید مردم شود، به مرور ارزششان صفر میشود. پس اگر ازین چرت و پرت کوین ها دارید توصیه میکنم به محض اینکه امکان فروشش به وجود آمد سریعا آن را تبدیل کنید و منتظر این نباشید که گرانتر شود.

صد البته هم توصیه میکنم کلا وارد بازار مرخرف کوین ها نشوید.وقت و انرژی که از شما میگیرد بیش از سودی است که قرار است شاید نصیبتان شود.

در این بین طبیعتا یکی از پرحاشیه ترین کوین ها “نات کوین” است. و من هم منتظر هستم که ببینیم نتیجه اش چه میشود و کی قرار است، سرمایه عده ای را به باد دهد. ممکن است حتی برای سرمایه گذاران اولیه سود ناچیزی داشته باشد ولی قطعا در طول زمان تصور بنده این است که پوچ خواهد شد. و کسانی که وارد بازار خرید و فروشش شوند احتمال ضرر کردنشان بسیار است.

این نوشته دیدگاه شخصی بنده است. با استناد به آن اقدام به فعالیتی نکنید. صرفا دیدگاه خودم  در خصوص کوین های نوظهور بدون پشتوانه را سعی کردم در قالب چند خط بنویسم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *